Aktualności

Tunele TD do zamrażania drobiu

 

 

ZASTOSOWANIE

Tunele typu TD przeznaczone są do zamrażania tuszek i elementów kurczaków zapakowanych w woreczki foliowe, dostarczonych do tunelu w kartonach, w sposób ciągły z linii technologicznej ubojni drobiu. W tunelach TD można zamrażać inne produkty o podobnych do drobiu parametrach zamrażania.  

 

WYDAJNOŚĆ MROŻENIA

  • kurczaki - od 2300 do 6000 kg/h
  • indyki - od 3400 do 6000 kg/h

Typoszereg wielkości: TD-2,5; TD-3,75; TD-5; TD-6,25

 

CYKL ZAMRAŻANIA

Wewnątrz tunelu ustawiona jest konstrukcja nośna, w której po torach rolkowych umieszczonych na dwóch poziomach, przemieszczają się stelaże z zamrażanym w kartonach drobiem.

Mechanizmy przesuwu stelaży w tunelu i ich przemieszczania z jednego poziomu tunelu na drugi, pozwalają na uzyskanie ruchu okrężnego stelaży.

Kartony ze świeżym drobiem dostarczane są na poziom górny tunelu i załadowywane na stelaże, kartony z drobiem zamrożonym rozładowywane są ze stelaży i odbierane z poziomu dolnego.

Zamrażanie drobiu zapakowanego w woreczki z folii i układanego w kartonach realizowane jest w jednym cyklu zamrażalniczym trwającym około 7 do 10 godzin.

 

OBIEG CHŁODNICZY

Zadanie zamrażania produktu spoczywa na bloku chłodniczym, ustawionym wzdłuż torów stelaży, składającym się z baterii oraz wentylatorów. Czynnik chłodniczy NH3, CO2 i inne po uzgodnieniu.

 

Całość tunelu zamknięta jest w izolowanej obudowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STEROWANIE PRACĄ TUNELU

System sterowania i monitoringu parametrów pracy tunelu wykonany jest na bazie sterownika Siemens z możliwością przekazywania danych do systemu Użytkownika.

Tunele typu TD to nowoczesne tunele do zamrażania drobiu w całkowicie automatycznym ruchu ciągłym.

 

DOSTAWA wg indywidualnego projektu dostosowującego tunel do istniejącej lub projektowanej zabudowy. 

 

 

 

2019-09-24
Zobacz wszystkie

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji